ilustracja informacja

W związku z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 25 listopada 2021 r. o stwierdzeniu nieważności Uchwały Rady Gminy w Tokarni Nr XXXIV/228/2018 oraz Nr XXXIV/229/2018 z dnia 17 sierpnia 2018 r.

nastąpiła konieczność podjęcia nowych uchwał w sprawie:

1. Ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń – odrębnie dla poszczególnych rodzajów napojów: o zawartości do 4,5% alkoholu oraz piwo, o zawartości powyżej 4,5% do 18% alkoholu
(z wyjątkiem piwa) i o zawartości powyżej 18% alkoholu:

- na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży,

- na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży.

2. Ustalenia zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie gminy Tokarnia.

Przed podjęciem ww. uchwał Rada Gminy zasięga opinii jednostki pomocniczej gminy – sołectwa, gdzie organem uchwałodawczym jest zebranie wiejskie. W miesiącu marcu 2022 r. w sołectwach odbędą się zebrania wiejskie, na których zostaną przedstawione i poddane opinii projekty przedstawionych uchwał.

Zainteresowanych zachęcam do zapoznania się z przygotowanymi projektami uchwał
i wyrażenia swoich opinii podczas głosowania na zebraniach wiejskich w swoich miejscowościach.

PROJEKTY UCHWAŁ

Wójt Gminy Tokarnia mgr inż. Marek Kluska