Lista kontaktów w telefonach - jest bardzo długa i nie wiadomo, kogo powiadomić.
Według włoskich ratowników, międzynarodowy skrót, pod którym można umieścić taki numer to: I C E (in Case of Emergency) tzn.w nagłym wypadku.

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, skontaktowania się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych. Włoskie media, po przeprowadzonych rozmowach z pracownikami służb ratowniczych - zaproponowały, ABY W SPECJALNY SPOSÓB OZNAKOWAĆ W SWOJEJ KOMÓRCE NUMER - POD, KTÓRYM W NAGŁYCH WYPADKACH MOŻNA SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z BLISKIMI POSZKODOWANYCH.
Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy nich znaleźć. Szybki kontakt pozwoli na uzyskanie informacji o: grupie krwi, przyjmowanych lekach, chorobie poszkodowanego, alergią...
Ratownicy zaproponowali umieścić w swoim telefonie na liście kontaktów - osobę, z którą trzeba się skontaktować w nagłych wypadkach.
Lista kontaktów w telefonach - jest bardzo długa i nie wiadomo, kogo powiadomić.
Według włoskich ratowników, międzynarodowy skrót, pod którym można umieścić taki numer to:

I C E

(in Case of Emergency) tzn.w nagłym wypadku
Gdyby ktoś chciał umieścić więcej osób mógłby je oznaczyć w następujący sposób:
ICE1, ICE2, ICE3, itd.
Takie oznakowanie uprości pracę służbom ratowniczym.
Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje - a może być bardzo użyteczny.
Dzisiaj prawie każdy dysponuje telefonem komórkowym.
Podobna akcja jest rozwijana w innych krajach Europy (i nie tylko). Ponieważ w Polsce w ruchu drogowym ginie dużo osób (dotyczy nie tylko takich sytuacji!) Prosimy Państwa o wprowadzenie pod hasłem I C E numerów telefonów Waszych najbliższych.

Zwracamy się do wszystkich z prośbą o popularyzację tej idei. To nic nie kosztuje, a może ocalić życie.


POWIADOM O POWYŻSZEJ INFORMACJI WSZYSTKICH ZNAJOMYCH ! ! !