28 lutego br. odbył się w Budziszynie XXVII Turniej Siatkarski organizowany przez Związek DOMOWINA Serbo-Łużyczan w Niemczech. W rozgrywkach wzięło udział 21 drużyn z Niemiec, Czech i Polski.
Dzięki współpracy z BischofBenno-Haus ze Schmochtiz, w rozgrywkach wzięła udział drużyna męska z Tokarni w składzie: S. Wróbel, M, Cieślik, K. Mirek, R. Hanusiak, T. Sum, J. Wróbel, D. Dragosz, Ł.Ostrowski i Ł. Wróbel. Ponadto na zaproszenie rektora Domu Biskupiego wzięli udział w oficjalnej wizycie: Wójt Gminy Tokarnia Edward Zadora, Przewodniczący Rady Gminy Antoni Dragosz, dyr. GOKiS Stanisław Winter oraz Z. Stręk i organizator wyjazdu T. Hobot.
Wyjazd okazał się niezwykle udany organizacyjnie i sportowo, gdyż drużyna odniosła bardzo cenne zwycięstwo, pokonując w finale ubiegłorocznych triumfatorów - Preceijo Smjećkecy, a władze gminy mogły odwiedzić po raz pierwszy partnerska gminę w Niemczech.
Ostateczny sukces nie przyszedł łatwo, bowiem w drodze do finału drużyna musiała wygrać siedem meczy. W eliminacjach wygrała wszystkie sety i uzyskała najlepszy bilans spośród startujących zespołów! Ostatnie dwa mecze mogly doprowadzić jednak kibiców tokarskiego zespołu o zawał serca. Jeszcze na minutę przed końcem półfinałowej gry ( obowiązywał ze względu na ilość drużyn nowatorski system gry na czas), zespół z Gminy Tokarnia był poza ścisłym finałem. Dopiero dogrywka i as serwisowy w końcówce seta D. Dragosza przesądził o zwycięstwie. W meczu finałowym było spokojniej. Pierwszy set dla naszej drużyny 15:12, a drugi 12 : 15 ... dla Niemców, bowiem Ł. Ostrowski, najlepszy atakujący, został w ostatniej akcji zablokowany. Znowu dogrywka! Punkt za punkt. O historycznym zwycięstwie zadecydowała również indywidualna akcja. Pojedynczy blok przy siatce J. Wróbla, który w decydującym momencie powstrzymał najlepszego atakującego gospodarzy, pozwolił na-wybuch radości wszystkich kibiców polskiego zespołu.