plakat Programu Zdrowa Rodzina

Szanowni Państwo
Serdecznie zapraszamy Państwa do promocji bezpłatnych badań i zabiegów profilaktycznych w ramach powiatowego projektu Zdrowa Rodzina,

dla mieszkańców wszystkich gmin z trenu powiatu myślenickiego, który oferuje:

dla dzieci:

- badanie kliniczne i USG stawów biodrowych od 4 tyg. do 4 m.ż
- szczepienia p/meningokokom typ A,C,W-135 od 2 mies. – 18 r.ż. –Y
- szczepienia p/meningokokom typ B od 2 mies. – 2 r.ż. dostępne od czerwiec/lipiec 2023 r.

- szczepienia dziewcząt 13-letnich p/wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV dostępne od czerwiec/lipiec 2023 r.

- lakowanie ząbków stałych od 7 do 16 r.ż.

dla dorosłych:

- badania tomograficzne płuc z edukacyjną poradą profilaktyczną i konsultacjami lekarskimi od 45 r.ż.

- program profilaktyki chorób układu krążenia i cukrzycy (badania, konsultacje z lekarzem) kobiety od 40 r.ż., mężczyźni od 30 r.ż.

Informacje na temat programów wraz z możliwością rejestracji znajduje się na stronie Zdrowa Rodzina www.zdrowie.myslenicki.pl.

W załączeniu przesyłam również plakaty, ulotkę do wykorzystania.

Programy i zadania współfinansowane są przez gminy: Myślenice, Dobczyce, Sułkowice, Lubień, Pcim, Siepraw, Tokarnia, Wiśniowa.

Stanisława Kowal
Inspektor | Wydział Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia