plakat bezpieczeństwo w czasie epidemii

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zachęca do zapoznania się z plakatem, dotyczącym podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią Covid-19.

Zawarte w nim informacje to m.in.:

  • zasady opuszczania domów,
  • obostrzenia dotyczące kwarantanny,
  • kwestia wsparcia dla seniorów,
  • wytyczne w przypadku podejrzenia zachorowania.
ilustracja #zostańwdomu

Konferencja prasowa z dnia 31 marca 2020 r., w której wzięli udział Premier oraz Minister Zdrowia, była momentem ogłoszenia kolejnych obostrzeń związanych z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Nakazy te wejdą w życie 1 kwietnia 2020 r., mając na celu jeszcze skuteczniejsze działania prewencyjne, by najbardziej jak to możliwie zmniejszyć ilość osób, które zostaną dotknięte epidemią.

ilustracja wsparcie psychologiczne

Punkt konsultacyjny ds. Uzaleznień i Przemocy w Tokarni udziela porad i konsultacji telefonicznie pod numerem 883230883 w każda środę w godzinach od 15.30 do 19.30.

ilustracja komunikat

Każda osoba zamieszkująca powiat myślenicki, powracająca z zagranicy, jest zobowiązana odbyć kwarantannę oraz wskazać funkcjonariuszowi straży granicznej adres, pod którym będzie ją odbywać.

ilustracja infolinia dla seniorów

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wojewoda małopolski uruchomił specjalną infolinię dla Seniorów. Dzwoniąc na infolinię, osoby starsze mogą uzyskać rzetelne informacje, zalecenia i wskazówki, jak odnaleźć się w obecnej sytuacji.

Numer telefonu 12 392 11 10 działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 17.00.