ilustracja szczepienia covid-19

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70 roku życia.

25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. 18 stycznia rozpoczną się szczepienia pensjonariuszy i pracowników Domów Pomocy Społecznej.

W związku z prowadzonymi szczepieniami w Gminie Tokarnia przeciw COVID-19 zachęcamy wszystkich do skorzystania ze szczepień.

Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, starsze, samotne, mające trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnego transportu, organizowanego przez gminę.

W celu zgłoszenia potrzeby skorzystania z transportu prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Tokarnia – tel. 12 274 70 25, lub  12 274 70 24 dostępny od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 14:00

Dowóz bezpłatny dla mieszkańców do punktów szczepień, będziemy organizowali w ramach środków własnych oraz dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego.

Wójt Gminy Tokarnia Marek Kluska

•   Rejestracja

Do rejestracji na szczepienia przeciwko Covid-19 wystarczy nr PESEL. Można jej dokonać na trzy sposoby:

1. Przez telefon, dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989. Konsultant infolinii pomoże znaleźć termin oraz miejsce szczepienia najbliższe adresowi zamieszkania. Można rejestrować swoich dziadków lub rodziców.

2. Online przez e-Rejestracje na stronie pacjent.gov.pl. do skorzystania z tej formy potrzebny jest Profil Zaufany.

3. Bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień. Mapa punktów szczepień i dane kontaktowe do każdego z nich dostępne są na stronie www.gov.pl/web/szczepimsie