logo Internetowego Konta Pacjenta

Informujemy, iż Przychodnia Zdrowia w Krzczonowie zdobyła uprawnienia do potwierdzenia w imieniu Narodowego Funduszu Zdrowia profilu zaufanego osobom będącym pacjentami przychodni.

Aby założyć profil zaufany należy wejść na stronę https://pz.gov.pl wypełnić wniosek (imię, nazwisko, Pesel, adres e-mail, numer telefonu) i potwierdzić go w Punkcie Potwierdzającym, czyli w przychodni w Krzczonowie.


Dzięki profilowi zaufanemu istnieje m.in. możliwość zalogowania się do Internetowego Konta Pacjenta, czyli bezpłatnej aplikacji internetowej gdzie można sprawdzić informacje dotyczące swojej dokumentacji medycznej tj.: e-recept, historii swoich wizyt, za które zapłacił Narodowy Fundusz Zdrowia, danych medycznych swoich dzieci (do 18 roku życia), zwolnień lekarskich, e-skierowań. Poprzez IKP można również zapisać się na szczepienie p/c COVID-19, a potem pobrać z tej strony Unijny Certyfikat COVID-19, który potwierdzi to szczepienie lub skorzystać z Programu 40 Plus (wypełniając ankietę).

Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do Przychodni Zdrowia w Krzczonowie w celu potwierdzenia profilu zaufanego, a następnie aktywowania Internetowego Konta Pacjenta.

Więcej informacji na stronie przychodni tj.: www.przychodniakrzczonow.pl