ilustracja profil zaufany

Przypominamy naszym mieszkańcom, że cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 12 274 47 022, 12 274 47 024 oraz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Gorąco zachęcamy do zakładania Profilu Zaufanego oraz potwierdzania go za pomocą bankowego dostawcy tożsamości, bez konieczności wizyty w urzędzie:
https://pz.gov.pl/dt/registerByXidp
Dokumenty wysłane za pomocą strony www.obywatel.gov.pl > Pismo ogólne, podpisane Profilem Zaufanym (Profil Zaufany = Podpis Zaufany) mają skutek identyczny z tym, jakby Państwo składali je osobiście w Urzędzie na Dziennik Podawczy!

Jak wygląda w skrócie założenie Profilu Zaufanego? Do jego stworzenia, bez konieczności wizyty w urzędzie, potrzebne jest posiadanie:

  • konta w banku, który jest potwierdzony, jako „dostawca tożsamości”: https://pz.gov.pl/dt/registerByXidp
  • adresu poczty e-mail,
  • numeru telefonu komórkowego do otrzymywania kodów potwierdzeń generowanych do podpisu Profilem Zaufanym.

Prosimy o uszanowanie działań związanych z profilaktyką rozprzestrzeniania się w Polsce choroby zakaźnej wywołanej Koronawirusem Covid-19, u podstaw których, leży troska o bezpieczeństwo i dobro naszych mieszkańców jak również pracowników Urzędu, której skutkiem jest od 24 marca bieżącego roku do odwołania praca Urzędu Gminy Tokarnia w systemie wewnętrznym, co oznacza, że w tym czasie Urząd jest zamknięty dla Petentów. W sprawach wymagających natychmiastowego załatwienia np. konieczność sporządzenia aktu zgonu, Petenci są przyjmowani po uprzednim telefonicznym kontakcie z Urzędem: 12 27 47 022, 12 27 47 024, z zachowaniem należytych środków ochrony przed zarażeniem wirusem.

Wójt Gminy Tokarnia

mgr inż. Marek Kluska