plakat pikniku wojskowego

Szanowni Państwo, w dniach 12-15 sierpnia 2023 r. na terenie całej Polski organizowane będą obchody Święta Wojska Polskiego oraz 103. Rocznicy Bitwy Warszawskiej.

SILNA BIAŁO-CZERWONA!

Punktem kulminacyjnym tegorocznych obchodów będzie defilada, w której uczestniczyć będzie ponad 2000 żołnierzy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, zaprezentujemy 200 jednostek sprzętu wojskowego oraz 92 statki powietrzne! Defilada rozpocznie się o godzinie 14:00 w Warszawie.

W imieniu Ministra Obrony Narodowe Mariusza Błaszczaka serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do Polanki Wielkiej w niedzielę 13 sierpnia 2023 r. Piknik wojskowy odbędzie się w Dworskim Parku Rekreacyjnym przy ul. Długiej 2, wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:00. Będziemy wspólnie z żołnierzami świętować zwycięstwo z 1920 roku oraz towarzyszyć żołnierzom w dniu ich święta.

Podczas pikniku zobaczycie, to co w Wojsku Polskim najlepsze - nowoczesny sprzęt wojskowy m.in. Czołg Leopard, KTO Rosomak, WR-40 Langusta, moździerz samobieżny M120 Rak! Spróbujecie prawdziwej wojskowej grochówki, a w tle czas Wam będzie umilać wojskowa muzyka.

W trakcie pikniku w Polance Wielkiej wystawione będą punkty informacyjno-promocyjne m.in. Wojskowego Centrum Rekrutacji w Oświęcimiu, gdzie będzie możliwość złożenia wniosku o powołanie do służby wojskowej. Jako, że możliwości jest wiele, każdy będzie mógł dowiedzieć się jakie są rodzaje czynnej służby wojskowej, sprawdzić co proponuje wojsko oraz jakie wynikają korzyści ze służby w polskiej armii.

Fantastycznym elementem pikniku będzie koncert Orkiestry Wojskowej z Krakowa, który zaplanowany jest na godzinę 13:00.

Ponadto, w programie pikniku znajdą się również: pokazy pierwszej pomocy, malowanie twarzy dla dzieci, przejażdżki quadem oraz wiele innych atrakcji.

„15 sierpnia i wszystkie towarzyszące pikniki będą pokazem siły jedności, tego wszystkiego co dzieje się przy granicach Rzeczypospolitej Polskiej. Będzie to ważne wydarzenie dla nas wszystkich. Pokazujące, że Polacy stoją murem za polskim mundurem. Pokazujące, że żołnierze Wojska Polskiego są świetnie wyszkoleni, że dysponują nowoczesną bronią.” – Szef MON.

Serdecznie zapraszamy!